Skieruj się tu, aby kupić wzmacniacz kanałowy.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie przeznaczone do przetwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak możemy się domyślić z nazwy najważniejszą funkcją jaką pełni jest wzmacnianie mocy sygnału. Zobaczmy na jakiej zasadzie działa wzmacniacz kanałowy i na jakich pasmach działa.

Wzmacniacz kanałowy – w budynkach i na zewnątrz

U dystrybutorów znajdziemy wiele mechanizmów, których zadaniem jest spotęgowanie sygnału i odbiór pasm telewizji naziemnej. Są one przeznaczone zarówno do tradycyjnych instalacji, jak i do zadań specjalnych. Instalowane są na terenach, na których praktycznie nie ma sygnału. Umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości kanałów na przykład w górach, garażach podziemnych, jak również w niektórych budynkach. Bardziej zaawansowane technicznie wzmacniacze kanałowe umożliwiają bezprzewodową transmisję sygnałów TV. Ich osłona powoduje, że mogą być stosowane na maszcie antenowym – nie straszny im śnieg i deszcz.

Wzmacniacz kanałowy – niezależne zasilanie

Najczęściej stosowany wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w kilka niezależnych wejść – przykładowo VHF lub UKF(FM). Sprzęty mogą być wyposażone w technologię niwelującą nieprawidłowości pochodzące z internetu LTE. W zależności od modelu posiada również trzy lub cztery specjalistyczne filtry kanałowe – działające z kanałami k.21-k.60. Sprzedawane u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami biernymi. Urządzenia te mają odrębne zasilanie oraz kontrolki sygnalizacyjne.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Close