Aby jak najlepiej wykorzystać przemiennik, musimy wybrać właściwą wersję. Chociaż osobom mniej zorientowanym w tej dziedzinie może wydaje się to niełatwym wyzwaniem, kiedy zastosujemy się do paru wskazówek, nie sprawi to większych trudności. Co zatem jest w takim przypadku najistotniejsze?

Jakie urządzenia będą zasilać falowniki?

Największe znaczenie ma wybór falownika właściwego dla konkretnej aplikacji. W przypadku niewielkich napędów, egzamin zdadzą nawet najprostsze falowniki, ale do napędzania na przykład instalacji fabrycznych zaleca się wybierać bardziej wydajne falowniki.

Jak mają być zasilane falowniki?

Wiadomości o tym, w którym trybie działa konkretne urządzenie znajdują się na jego obudowie. Niektóre urządzenia pracują jedynie w trybie jednofazowym, do innych natomiast jesteśmy w stanie użyć kilku rodzajów przemienników.

Unikaj nieznanych falowników

Od niezawodności przemienników zależy nie tylko efektywność napędzanej za ich pomocą aplikacji, ale także bezpieczeństwo przebywających przy niej osób. Z tego powodu wybierając je musimy dowiedzieć się, jaką renomą cieszą się falowniki konkretnej firmy – najczęściej jest świadectwem ich jakości.

Co oprócz falowników?

Praca falowników będzie o wiele efektywniejsza, kiedy wyposażymy je w odpowiednie akcesoria. Najistotniejsze są na pewno enkodery, z którymi można precyzyjnie określić prędkość obrotową wału. Warto również dokupić panele, sprawiające, że obsługa przemienników jest łatwiejsza.

Close