Właściwości i możliwe zastosowania kabla koncentrycznego

Więcej o kablu koncentrycznym na www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne

W dużej liczbie mieszkań znaleźć można telewizor. Znaczna część z nas uwielbia czasami obejrzeć ciekawy dokument lub profesjonalnie przygotowany serwis o charakterze informacyjnym. Aby jednak odbieranie programów było możliwe, niezbędne jest wykonanie właściwego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które dzisiaj kupić można bez żadnych problemów w sklepach , które oferują elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – jakie cechy uznaje się za charakterystyczne?

W sprzedaży znajdują się aktualnie najróżniejsze kable koncentryczne, które cechują się nieco odmiennymi właściwościami. Najbardziej podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne zewnętrzne i wewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez wątpienia musi zwrócić uwagę na jego najbardziej istotne właściwości. Znaczenie mają dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na naprawdę doskonałym poziomie. Najlepszym wyborem są kable wykonane w technologii Tri–Shield. Jej wykorzystanie powoduje, że kabel wyróżnia się doskonałym poziomem oraz chroni sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą istotnie obniżać ostrość obrazu. Kable koncentryczne przodujących producentów doskonale sprawdzają się w modernizacji, ale także przy rozbudowie sieci telewizyjnych tak małych, jak i popularnych operatorów. Większość kabli koncentrycznych zgodna jest z ostrymi rygorami produkcyjnymi. Oznacza to, że wahania parametrów w ich przypadku są bardzo małe lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu elementów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to fuzja elementów różnego typu. Na ogół rdzeń wykonywany jest z miedzi. Miedź jest materiałem cechującym się trwałością, który nie traci swoich właściwości nawet po wielu latach używania. W przypadku kabli przeznaczonych do stosowania w warunkach zewnętrznych, do wykonania osłony używane są materiały odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Close