Wzmacniacz DVB-T – sposób na wzmocnienie sygnału antenowego

Jeśli szukasz wzmacniacza DVB T, koniecznie sprawdź https://www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze.

Oglądanie TV stało się teraz codzienną czynnością. Na telewizję spoglądamy przy porannej kawie oraz przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy w telewizji oglądają dzieci, nastolatki, osoby w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W szerokiej ofercie programowej każdy może znaleźć coś doskonałego dla siebie. Niestety, czasami sygnał jest tak słaby, że odbiór wybranego kanału jest po prostu niemożliwy. Najlepszym wyjściem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się m. in. wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T jest przydatny?

Trzeba wiedzieć, że siła sygnału jest tym gorsza, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego pogarsza się ona na każdym kolejnym złączu, co oznacza, że najlepszym wyjściem okazuje się być ograniczenie ilości gniazd antenowych i unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza powoduje, że sygnał jest silniejszy, a w efekcie odbieramy zdecydowanie wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze montuje się zaraz za anteną lub zaraz przed telewizorem. Punkty ich ulokowania zależne jest od tego, w jaki sposób zbudowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w przypadku odbiornika telewizyjnego, ale także radioodbiornika.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj dostępne?

Wyróżnia się parę typów urządzeń tego rodzaju. Dzisiaj stosować można wzmacniacze pasmowe, kanałowe, masztowe i budynkowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy jest zbyt słaby. Umieszcza się go wyjątkowo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny typ wzmacniacza – podbija on sygnał tylko wskazanych kanałów, lecz jednocześnie skutecznie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wtedy, kiedy sieć antenowa jest niewielka. To stosowanie właśnie jego poleca się w domkach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a następnie ustawia na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w małych, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Close