Tutaj znajdziesz tabliczki informacyjne

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty normatywne dotyczące BHP. Dzięki nim przestrzeń jest zorganizowana, a nieruchomości są bezpieczniejsze, chociaż na co dzień możemy nie zwracać na nie uwagi. Sprawdźmy w takim razie gdzie można zobaczyć tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – poprawiają bezpieczeństwo i sygnalizują o zagrożeniach

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które usytuowano na obiektach biurowych, takich jak wieżowce, biurowce, urzędy, przychodnie. Przyczyniają się do tego, że szybko wyszukamy np. przedszkole. Warto jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na elewacjach bloków, gdyż bardzo często możemy je również spotkać wewnątrz. To wielki zbiór oznaczeń, które zazwyczaj mają funkcję ochronną, ale także stricte komunikacyjną. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie odpowiedniego pokoju lub pracownika w ogromnych biurowcach – w budynkach samorządów przy wejściu znajdują się tabliczki z nazwami wydziałów. To powoduje, że błyskawicznie wyszukamy na przykład wójta czy wydział księgowy. Tak samo istotne są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które umieszczane są przy wejściu do pokoju. Pamiętajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – wytwarzane z trwałych surowców

Tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Informują gdzie są drzwi ewakuacyjne, wyznaczają strefy dla niepełnosprawnych, informują o niebezpiecznych substancjach. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, są też specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z solidnych materiałów (takich jak PCV), niektóre rodzaje świecą w ciemności, a ich montaż jest niesamowicie prosty.

Dane:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Close