srebrne wisiorki, srebrne zawieszki, zawieszki

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, doskonale wygląda i cechuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest bardzo czuły, w związku z czym łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Silne środki myjące dla wyprodukowanych ze srebra ozdób okazują się szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy więc stosować ich do pielęgnacji ozdób, a podczas sprzątania koniecznie powinniśmy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy wykorzystywać pudełka wyściełane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Srebro nie najlepiej znosi też styczność z wodą czy dużymi temperaturami, które mogą powodować, że straci barwę albo zmieni kształt. Przed schowaniem do kuferka paru przedmiotów, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką tkaniną albo wrzucić do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego sprawdzą się także alkohol, białko kurze oraz odpowiednie płyny. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy korzystać z miękkich ścierek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.

Close