Więcej informacji o kolczykach kwiatuszkach

Od wieków jeden z ukochanych motywów, z którego złotnicy czerpią inspirację, to kwiaty oraz ogólnie otaczające nas rośliny. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę mnóstwo. Wśród najważniejszych wspomnieć wypada przede wszystkim dużą różnorodność tego typu motywów, która powoduje, iż biżuterię z kwiatami zakładają zarówno przez dorosłe kobiety, jak i kilkuletnie dzieci. Nie powinniśmy zapominać też o przyciągającym wzrok wyglądzie, którym częstokroć cechują się kolczyki kwiatuszki tudzież pozostała biżuteria na bazie wzorów florystycznych – ta wszak wyśmienicie pasuje zarówno do stylizacji noszonych na co dzień, jak i eleganckich, wieczorowych kreacji. Jak zatem dobrać kolczyki kwiatki, by dobrze się prezentowały?

Kolczyki kwiatuszki – prawidłowo dobierz je do danej okazji

Kolczyki kwiatuszki mogą być naprawdę porywającym uzupełnieniem każdego stroju – w szeregu przypadków stają się nawet najważniejszym jej dodatkiem. Aby tak jednak było, trzeba je poprawnie dobrać do danej stylizacji. W przypadku kreacji wieczorowych albo tych przeznaczonych na formalne okazje, najodpowiedniejszym dodatkiem do nich będą naturalnie kolczyki kwiatuszki przyozdobione drogimi kamieniami lub kryształkami. Przy mniej uroczystych, powszednich stylizacjach ładnie zaś będą wyglądać kolczyki emaliowane. Zwróćmy także uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki z motywami florystycznymi przeważnie mają sztyfty. Kolejną grupę stanowią kolczyki tworzone z przedtem nieczęsto stosowanych przez jubilerów materiałów, jak na przykład żywica epoksydowa, ceramika bądź drewno.

Kolczyki kwiatuszki to nie wszystko. Inne motywy roślinne

Będąc wciąż w temacie kolczyków kwiatuszków, wypada wspomnieć o tym, iż kwiaty to nie jedyny motyw florystyczny, który zaskarbił sobie uznanie złotników. Znaczną popularnością cieszą się także wzory inspirowane sylwetce pędów i liści. Nieco rzadziej występują – choć możemy znaleźć je w sklepach – to kolczyki z motywami pełnych roślinnych sylwetek bądź owoców.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Close