Chcesz nabyć kolczyki srebrne? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Kupując kolczyki należy zwrócić uwagę nie tylko na ich formę, wygląd oraz surowiec wykonania, ale też na zapięcie. Oto krótka lista najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowo zatyczek, jak m.in. w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie daje ogromną wygodę noszenia i częstokroć jest używane w biżuterii art deco. Słabym punktem bigla jest jego spory rozmiar.

Kolczyki klips

Doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie zdecydowali się na przebicie uszu. Obecnie stosunkowo rzadko stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, lecz prościej go zapiąć, przez wzgląd na rozchylaną klapkę z tyłu. Na co dzień stosuje się je przy drogocennych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu w ciepłe dni, gdy nie nosi się szalików, ubrań z postawnym kołnierzem oraz czapeczek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w drobnych, głównie złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki używane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma niewielką możliwość odpięcia się, a zatyczki na zapięcie bez trudu znajdziemy wszędzie. Właśnie takie kolczyki panie kupują najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku cyrkonii i drobnych kulek.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Close