Jeśli szukasz lampworków, skieruj się na ten adres.

Z pozoru przywodzą na myśl barwne cukierki. Lampworki, gdyż o nich mowa, to specyficzny rodzaj paciorków produkowanych z gorącego szkła. Z początku były produkowane na własną rękę – szkło topiono za pomocą zmienionej lampy na naftę, dlatego też powstała nazwa lampworki. Dziś także można zrobić je w domu, lecz lepszym pomysłem będzie z całą pewnością zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu warto się na to zdecydować? Do jakich strojów szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Jak produkuje się lampworki?

Lampworki wykonuje się, jak już napisaliśmy, nad lampą. Obecnie całkowicie wystarczy gazowy palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się specjalne szkło, jakie wskutek działania płomienia rozgrzewa się, a to pozwala na nadanie mu dowolnych kształtów. Tasiemki stopionego materiału nawijane są na pręcik, dzięki czemu każdy koralik ma otwór dokładnie w środku – dzięki temu lampworki mogą być stosowane do wyrobu kolczyków czy naszyjników.

Lampworki – do czego nosić?

Barwne lampworki świetnie dopasowują się do codziennych kreacji. Szczególnie dobrze łączą się z t-shirtami z oryginalnymi obrazkami, kolorowymi bluzami i coraz częściej zakładanymi tenisówkami. Nie znaczy to jednak, że będą atrakcyjnie wyglądały tylko przy tego rodzaju strojach – to wyłącznie sprawa pomysłowości.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Close