Kup biżuterię z ametystami

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje np. w Chinach, Meksyku, Australii i Sri Lance. Jego złoża znajdują się także w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Kiedy zakładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją znaczącą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystami, a w skarbcu watykańskim do tej pory znajduje się znany papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym zestawieniu prezentuje się szczególnie imponująco.

Właściwości biżuterii z ametystami

Biżuterię z ametystu można wkładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również na co dzień – w biurze. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia podobno od stresu i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.

Close