Pierścionki zaręczynowe – połączenie tradycji z nowoczesnością

Zamów pierścionki zaręczynowe Kraków

Gdy znajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu podejmiesz decyzję o małżeństwie. Wcześniej jednak następuje ta wymarzony przez mnóstwo kobiet moment – oświadczyny, na które musisz znaleźć pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota i kamieni szlachetnych

Podarowanie ukochanej pierścionka to bardzo stary obyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie okręgu, który symbolizuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wypływa z przeświadczenia, że od tego palca biegnie “vena amoris”, a więc żyła prowadząca bezpośrednio do serca. Powszechnie przypuszcza się, iż zwyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent sprowadzili Grecy. Na początku sporządzano je z łodyg tataraku, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, w głównej mierze żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze złota czy srebra obdarowywano wyłącznie wtedy, gdy mężowie pragnęli zaprezentować swoje bezgraniczne zaufanie do wybranki. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, złotem i drogimi kamieniami, tymczasem surowce te w rzeczywistości powszechnie stosuje się do ich wytwarzania dopiero od kilku wieków, natomiast znamienny przyrost ich uznania daje się spostrzec w XX w.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich cena ma znaczenie?

Rzecz jasna, pożądana biżuteria na zaręczyny to platynowy pierścień z ogromnym brylantem, jednak możliwości dowolnego łączenia różnych kamieni oraz metali są ogromne. Oprócz diamentów stosuje się szafir, rubin czy topaz. Część osób wybiera tańsze metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, jak również drewno, niemniej jednak w dalszym ciągu na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych typów złota (różowego, żółtego i białego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było opinia, że narzeczony powinien zapłacić na niego przynajmniej dwukrotność swojej pensji. Cena zakupu zależna jest od rozmaitych czynników: materiału, liczby karatów, wzoru czy użytego kamienia, w związku z tym każdy kupi piękny, niepowtarzalny pierścionek w określonym budżecie. Miejmy jednakże na uwadze, że pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem miłości i zaangażowania, dlatego jego wartość ma drugoplanowe znaczenie. Ważne jest to, czy będzie się podobał naszej przyszłej małżonce.

Dane:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Close