biżuteria z topazami, kolczyki z topazami, topazy

Topaz to jeden z najtwardszych kamieni na Ziemi, przez co jest wykorzystywany do produkcji wyrobów ściernych. Poza tym jest również jednym z najpiękniejszych minerałów, zaś jego właściwości od dawna są doceniane przez złotników oraz nabywców ozdób. Może przybierać najróżniejsze kolory – od białego, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest rzadkim kamieniem – wydobywa się go wyłącznie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce i na wschodzie Europy. Przez jubilerów jest zazwyczaj przygotowywany szlifem fasetkowym, co dodaje mu niezwykłych walorów wizualnych.

Kolczyki i pozostała biżuteria z topazami

Kolor topazu sprawia, iż jest on stosowany w szczególności do produkcji biżuterii srebrnej – świetnie komponuje się z tym kruszcem. Warto jednak zaznaczyć, iż w sklepach spotkamy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – sprzedawane są też modele wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to zazwyczaj kolczyki i wisiorki, ale złotnicy wytwarzają także innego typu ozdoby. Zestaw złotych kolczyków z topazami to często wydatek około 1000 PLN, zaś na srebrne wydamy niekiedy sześć razy mniej.

Gdzie kupić biżuterię z topazami?

Z uwagi na ich wygląd, biżuteria z topazami jest naprawdę często spotykana. By znaleźć wersje najbardziej trafiające w nasze gusta warto więc udać się do kilku sklepów – zaś to kosztuje dużo czasu. Żeby takich problemów się ustrzec, warto postawić na kupno online. Będzie to wyjście dużo łatwiejsze, a oprócz tego wchodząc do sieci mamy szansę również wyszukać kolczyki i naszyjniki w atrakcyjnych cenach.

Close