Stereotypy i zabobony na temat biżuterii w prezencie

Czy wiecie, że istnieją setki przesądów na temat tego, czego nie wolno dawać w prezencie, bo zamiast dobrych intencji nakładamy na obdarowywanego bądź na nas oboje klątwę? Spora część tych wierzeń dotyczy biżuterii, sprawdź zatem czego nie kupować by nie zaszkodzić, a co może być dobrą inwestycją?

Najgorszym możliwym prezentem w obszarze biżuterii mają być perły. Dlaczego? Bo wraz z nimi daje się komuś łzy i zgryzotę. A jeśli perła znajduje się w pierścionku zaręczynowym to już prawie pewnym jest, że przyszła żona nie raz przez męża zapłacze. Stanie się tak również, jeśli któreś z narzeczonych będzie na tle niezdarne, by pierścionek (nawet taki z brylantem) upuścić.

Kamieniem, który ma również przynosić pecha (a nawet śmierć), zwłaszcza osobom urodzonym poza październikiem, jest opal. O przesądach na temat przynoszącego pecha opalu już pisaliśmy, ale warto pamiętać o tym, że jest on międzykulturowy – zatem podarowanie opalu nawet osobie z innego kręgu kulturowego może wywołać niechęć.

Dobrym pomysłem jest za to łańcuszek podarowany ukochanej osobie. Dlaczego? Bo ma go do nas przywiązać już na zawsze. Podobnie działać ma bransoletka, choć może oznaczać, ze nasz partner stanie się rychło chorobliwie zazdrosny i dlatego już zawczasu zakłada nam „kajdany miłości”. Kiepskim pomysłem jest bransoletka wręczana przez przyjaciółkę czy rodziców, bo ma ograniczyć i spowodować, że będziemy czuć się jak w potrzasku.

Kojarzycie bransoletkę Evil Eye? Otóż z nią również wiąże się ciekawy mit. Ma działać tylko wtedy, kiedy zostanie otrzymana jako podarek. Jeśli kupimy ją sobie same, to niestety nie zadziała, a może nawet przynieść pecha. Na nasz samych zadziała za to srebro, które w każdej postaci i zawsze m odstraszać złe duchy – dlatego srebrna biżuteria, to zawsze dobry pomysł.

Warto pamiętać, że zegarek to również element biżuterii – zwłaszcza męskiej. Niestety osoby przesądne powinny unikać wręczania zegarka w prezencie, gdyż podobno podarowany komuś, zaczyna nieuchronnie odmierzać czas do rozstania.

Źródło tekstu: https://blog.bizutik.pl/ciekawostki/stereotypy-i-zabobony-na-temat-bizuterii-w-prezencie/

Close