Szukasz naszyjników z kamieniami? Przeczytaj ten poradnik

naszyjniki z kamieniami, srebrna biżuteria, biżuteria srebrna

Są wśród nich naturalne minerały oraz ich sztuczne zamienniki. Mogą przybierać najróżniejsze barwy – od czerni, przez róż, aż po niebieski. Jedne należy zakładać do wieczorowych strojów, inne świetnie będą wyglądały na co dzień. Naszyjniki z kamieniami od wieków cieszą się niesłabnącym uznaniem– inne są realia oraz mody, jednak wciąż je często zakładamy, zaś wiele z nich jest ważnymi familijnymi pamiątkami. Powinniśmy zatem napisać parę słów o tym, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak później o nie dbać, by wytrzymały wiele lat.

Które naszyjniki z kamieniami znajdziemy na rynku?

Rozmaitość minerałów stosowanych do produkcji naszyjników jest wielka – oprócz topazów, turkusu czy bursztynu, znajdziemy wśród nich również minerały wytwarzane sztucznie. Najpopularniejsze to na pewno cyrkonie i kryształki Swarovskiego, które są stosunkowo niedrogie, a przy tym naszyjniki z kamieniami sztucznymi świetnie wyglądają przy strojach tak codziennych, jak i eleganckich.

Długa żywotność naszyjników z kamieniami

Minerały szlachetne są zazwyczaj naprawdę podatne na uszkodzenia – przy nieodpowiednim użytkowaniu niełatwo więc je uszkodzić. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim – zdejmując je zawsze, kiedy zachodzi ryzyko ich zarysowania – w czasie kąpieli, przy sprzątaniu czy pracach ręcznych. Unikajmy również zakładania kilku naszyjników z kamieniami na raz – mogą się uderzały i przez to rysować.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Close