Nie szukaj już więcej! W tym miejscu zaopatrzysz się w topaz mistyczny

Wspaniały blask oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, który od lat szczyci się ogromnym uznaniem miłośników biżuterii. Choć na początku łatwo pomylić się, że to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne walory są efektem specjalnej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany działaniu gorąca oraz pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego barwę?

Odcienie, jakie ma topaz mistyczny zależą w szczególności od kruszcu, z którym jest połączony. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż kamień przybiera purpurowy odcień, niebieski zaś jest efektem podgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe skutki przynosi stosowanie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej lub Azji.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak przed chwilą napisaliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Chętnie używają go więc do produkcji wisiorków, kolczyków i broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do eleganckich kreacji – świetnie wygląda także na co dzień. Nie bez znaczenia jest również mnogość kolorów, dzięki której prościej możemy dobrać biżuterię do danego stroju.

Close