biżuteria z cyrkoniami, cyrkonie, kolczyki z cyrkoniami

W jubilerstwie popularnie wykorzystuje się prawie wszystkie rodzaje kamieni szlachetnych. Poza gwarantowanym dodaniem biżuterii olśniewającego wyglądu, w znaczący sposób zwiększają cenę wyrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest dość wąskie grono klientów mogących pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą wśród swoich zbiorów. Na szczęście istnieją także alternatywne rozwiązania dla mniej zamożnych osób.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi naturalnie w przyrodzie są produkowane całkowicie syntetycznie. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu jest prawie najlepszą alternatywą dla diamentów. Zwykle cyrkonia nie ma barwy, ale wersje zawierające inne substancje mogą przybierać wszystkie odcienie lub nawet modyfikować je dzięki wpływowi światła. Z uwagi na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i nauka – zastosowanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie na długi czas osiedliły się w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, mają one oczywiście również inne przeznaczenia. Stosuje się je między innymi w medycynie (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), do określania pH w wysokich temperaturach albo też przemyśle. W przeszłości, dzięki swoim cechom używane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. Jeśli jednak zainteresowani jesteśmy najczęściej pojawiającą się postacią cyrkonii, czyli biżuterią, zamówić ją można na przykład przez internet.

Close