Porady prawne w zakresie zachowku, dziedziczenia spółek i podziału spadku

Zespół kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. oferuje kompleksową obsługę prawną z zakresu prawa spadkowego. Dysponujemy bogatym doświadczeniem w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nabycia spadku czy podział spadku. Nie są nam też obce problemy prawne dotyczące zachowku czy dziedziczenia firm lub udziałów w spółkach.

Spadki – rola kancelarii prawnej

Współpracę w sprawach spadkowych rozpoczynamy od rozmowy z Klientem i od omówienia problemu, z którym się do nas zgłasza. Ważne jest, aby już przy pierwszym spotkaniu w sposób zrozumiały, klarowny i kompleksowy zaprezentować oraz wytłumaczyć zainteresowanemu zawiłość sprawy. Następnym etapem jest zapoznanie się z niezbędną dokumentacją, także pomoc Klientom w jej zebraniu, a w dalszej kolejności przygotowanie wraz ze spadkobiercami właściwej dla charakteru sprawy metody działania i sporządzenie odpowiednich pism. Podejmujemy wszelkie starania, by rozwiązywać problemy Klientów w każdym stadium sprawy spadkowej, doradzając zarówno przy projektach testamentów, jak i już reprezentując ich na etapie spadkowego postępowania sądowego. Oferujemy wsparcie także dla Klientów poszukujących pozasądowego sposobu rozwiązywania sporów. W takim przypadku możemy zaproponować przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Spadki – szczególny rodzaj postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc rodzinom, które dopiero co straciły swoich bliskich, wymaga całkowitego zrozumienia i delikatnego działania. Często wiąże się to z kooperacją z wieloma emocjonalnie zaangażowanymi bliskimi, dla których uregulowanie spraw majątkowych po zmarłym postrzegane jest jako bolesny obowiązek. W takich sytuacjach zespół naszej kancelarii, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które pozostaje nieocenione, prowadzi sprawę spadkową podejmując pełne empatii działania.

Close