Co brać pod uwagę podczas budowy domów drewnianych?

Sprawdź, jak zamówić budowę domów drewnianych. Kliknij w to miejsce

Wiele osób marzy o posiadaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się przekuć w czyn to pragnienie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w naszym krajobrazie przeważały domy mające kształt popularnego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Cechowały się też niemałymi stratami energii. Obecnie wygląda to diametralnie inaczej. Bardzo chętnie decydujemy się na domy wykonane z drewna stanowiące połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję oraz nowoczesność?

Domy budowane z drewna to aktualnie świetny przykład na to, jak efektywnie można zestawić ze sobą klasyczny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak nierzadko nazywa się również styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Małe okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, balkon bądź weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu góralskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, z chęcią wykorzystują też inne nowoczesne materiały. Tego rodzaju dom może być też energooszczędny. W tym celu architekci stawiają na zwartą bryłę budynku, polecają dobór właściwych okien oraz właściwe ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu góralskim połączonym ze stylem nowoczesnym napotyka się często w w jednej części naszego kraju. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie położone jest piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt doświadczonemu architektowi

Wykonanie doskonałej jakości projektu domu z drewna będącego połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie jest proste. Z tego powodu najrozsądniej jest zlecić to zadanie specjalistom. Dokładnie tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się bardzo dobrze, a równocześnie będzie trwały oraz wygodny w użytkowaniu.

Dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Close