Coraz częściej wybieramy projekty domów góralskich

Więcej w temacie domy góralskie projekty na domygoralskie.com/realizacje.html.

Drewniana zabudowa przez dziesięciolecia była wypierana przez budynki ceglane. Obecnie na szczęście zaobserwować można to, że zainteresowanie nimi powoli się zwiększa. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane mają wszak wiele atutów. Najważniejszym okazuje się z pewnością wygląd – dopasowują się zarówno do willowej, jak i rustykalnej architektury. Ważne jest także to, że domy drewniane są bezpieczne dla środowiska, bowiem są wykonywane wyłącznie z naturalnych surowców. Drewno potrafi też pochłaniać fale pochodzące od sprzętów RTV i oczyszczać powietrze, a to powoduje, iż ich lokatorzy wydajniej sypiają oraz dbają o układ oddechowy.

Różnorodność projektów domów góralskich

Najczęściej spotykanym typem domów drewnianych są rzecz jasna te przywodzące na myśl podhalańską zabudowę. Nierzadko wykonywane są z bali, a sposób ich zdobienia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy także projekty domów góralskich, które tworzone są w nowoczesnym stylu. Często też spotyka się projekty domów góralskich, które łączą różne style – między innymi elementy murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez obaw możemy zlecić również, kiedy chcemy wznieść je poza Tatrami.

Któremu projektantowi powierzyć projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, że na wygodę mieszkania w domu góralskim wpływa w szczególności projekt, w myśl jakiego został wzniesiony. Z tego względu stawiając na takie wyjście, dobrze obejrzeć dotychczasowe projekty architekta i przeczytać, co myślą o nim poprzedni klienci. Istotne jest, aby w jego portfolio znalazło się sporo projektów domów góralskich – przez to otrzymamy pewność, iż nasze zamówienie będzie odpowiednio wykonane i trafi w nasze potrzeby. Przy poszukiwaniach dobrze również sprawdzić się, czy architekt współpracuje z firmą, która wybuduje obiekt – dzięki temu wszystko skończy się prędzej.

Dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Close