Czy warto posiadać baseny kąpielowe?

Skieruj się tutaj, aby zaopatrzyć się w baseny

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z luksusem, ale jest to także wielka przyjemność, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać wyłącznie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz serwisowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład do ośrodków spa albo pływalni, a także baseny prywatne – ogrodowe, przydomowe bądź wewnętrzne. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza bądź odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybranie profesjonalnej ekipy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna ilość rodzajów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, świetne dla entuzjastów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać standardowe rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co dekoruje również ogród czy halę basenową. Doskonałym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do wypoczynku, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Tego rodzaju artykułów jest jednak dużo więcej – pewne podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Dane:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]

Close