Do czego służy armatura kwasoodporna?

armatura kwasoodporna

W mieszkaniu w zupełności sprawdzi się armatura, która jest odporna na rdzewienie. W wielu sytuacjach niezbędne są niestety znacznie korzystniejsze właściwości stali, z której wykonana jest wykorzystywana armatura. Dzieje się tak między innymi w fabrykach, w których wytwarza się towary z użyciem substancji żrących – jak nawozy lub farby. By przenieść je w odpowiednie miejsce fabryki, należy wtedy użyć armatury pozwalającej na stworzenie sieci wytrzymałej na działanie substancji żrących. Szczęśliwie na rynku znajdziemy wiele towarów, dzięki którym okaże się to możliwe. Z czego zatem wykonana bywa armatura kwasoodporna? Które części znajdziemy w katalogach producentów? W jakich sklepach je kupić?

Rodzaje armatury kwasoodpornej

W sklepach dostępne są najróżniejsze elementy armatury kwasowej – między innymi zawory, trójniki, mufy oraz redukcje i rozety. Niezależnie od tego, jakie są to elementy, najważniejsze będzie to, z którego surowca są wykonane. Chcąc zagwarantować absolutną odporność na działanie substancji żrących, wykorzystuje się w szczególności odpowiednie rodzaje stali nierdzewnej. Najczęściej armatura kwasoodporna wykonana bywa zatem ze stali kwasowej, którą produkuje się przez znaczny dodatek chromu i niklu. Ten surowiec jest odporny na wpływ różnych kwasów o mocy mniejszej niż kwas siarkowy.

Gdzie nabyć armaturę kwasoodporną?

Armaturę kwasoodporną możemy kupić na przykład w tradycyjnych sklepach z artykułami metalowymi. Takie wyjście wykazuje niestety wiele złych stron. Najistotniejszą z nich są oczywiście duże koszty zakupu, a te powodują, iż założenie całej sieci potrafi być dużym wydatkiem. Oprócz tego nie zawsze kupimy tam modele, których potrzebujemy. Dlatego dobrze kupić armaturę kwasoodporną w sklepach online, które proponują nie tylko spory wybór elementów, lecz także zwykle niższe koszty zakupu.

Dane:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]

Close