Ekologiczne domy drewniane – cechy charakterystyczne?

Domy drewniane Kraków znajdziesz na domygoralskie.com.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu największą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze naszego kraju domy z cegły kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. Dlatego z chęcią decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna uważane są za ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na otaczającą nas przyrodę. W domach z drewna nie używa się materiałów syntetycznych. Z uwagi na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby taki budynek ocieplić. Nie jest wykorzystywana również papa. Dzięki temu domy z drewna w najmniejszym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego typu rewelacyjnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Pięknie prezentują w sąsiedztwie wysokich i niskich gór czy sielskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje świetne samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach drewnianych panuje właściwa wilgotność powietrza. Jest ono również bardzo dobrze natlenione. Domy drewniane rewelacyjnie nadają się dla astmatyków, mających alergię oraz osób borykających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i bardzo piękne. Bez wątpienia zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Close