Okna drewniane – z jakich gatunków?

Dalsze informacje o oknach drewnianych Limanowa

Okna drewniane przez lata były najczęściej stosowanym rodzajem okien. Potem zostały zastąpione przez modele wykonane z tworzyw sztucznych, jednak dziś znów doceniamy ich zalety. Dobrze wykonane i serwisowane okna drewniane są w stanie wszak wytrzymać znacznie więcej lat niż okna plastikowe, przy czym ich zakup pochłonie porównywalną kwotę. Oprócz tego w poszczególnych sytuacjach ich zastosowanie będzie niezbędne – niekiedy zwyczajnie nie możemy zdecydować się na któryś z nowszych typów. W jakich przypadkach więc należy je wybrać? Z jakich materiałów są wykonywane?

Okna drewniane – materiały

Okna drewniane produkowane są jedynie z wyselekcjonowanych rodzajów drewna. W dzisiejszych czasach najchętniej stosuje się sosnę, jesion i dąb. Z uwagi na odporność na deszcz i słońce, wytwórcy okien coraz chętniej sięgają po gatunki spoza Europy – meranti, mahoń czy teak. Te drugie są trochę droższe, jednak warto zdać sobie sprawę, iż wymagają rzadszych napraw i łatwiej radzą sobie w trudnych warunkach. Dla większości osób ich plusem jest także fakt, iż nierzadko wyglądają bardziej interesująco niż te wykonane z krajowych rodzajów drewna.

Kiedy postawić na okna drewniane?

Okna drewniane mogą być wykorzystywane jako zamienniki produktów z PCV – są w porównaniu z nimi tańsze, zaś sprawdzą się równie dobrze. Okna drewniane, a przede wszystkim skrzynkowe, bywają też wykorzystywane podczas rewitalizacji zabytkowych budynków. Użycie pozostałych surowców będzie bowiem skutkować problemami w kontaktach z konserwatorem – grożącymi nawet dużymi grzywnami.

Dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Close