Podpory stropowe i ich zastosowanie

Jeśli potrzebujesz podpór szalunkowych, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się je wykorzystuje? Kiedy opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej funkcja

Pośród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy rodzaj stosowany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu betonem i odpowiednie jego uformowanie. Istotną rolę pełnią także stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w wielu sytuacjach. Zwykle w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą wytrzymałością, są również łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, jak również moduły wykonywane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się doskonałą jakością, przemyślaną strukturą oraz prekursorskimi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. W dzisiejszych czasach dużo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, iż usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to też oszczędność czasu.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Close