Profile aluminiowe w różnych branżach

profil aluminiowy, profile aluminiowe

Aluminium to jeden z najczęściej wykorzystywanych w budownictwie surowców. Do jego plusów zalicza się przede wszystkim niedużo gęstość, która sprawia, iż wykonywane z niego elementy nie są dużym obciążeniem – a to umożliwia wykonanie mnóstwa rozmaitych konstrukcji. Ma niestety pewną wadę – bez domieszek nie jest bardzo wytrzymałe, z tego powodu w architekturze i pozostałych gałęziach gospodarki wykorzystuje się zwłaszcza jego stopy, które cechują się dużą odpornością przy zachowanej niewielkiej wadze. W budownictwie najczęściej stosowanymi częściami są rury oraz profile aluminiowe. Do czego jednak dokładnie się je stosuje?

Użycie profili aluminiowych w handlu

Profile aluminiowe to doskonały materiał do wykonywania przenośnych konstrukcji. Z ich wykorzystaniem buduje się między innymi przenośne estrady, wiaty dla sklepów czy imprezowe, a także stanowiska targowe. Na zainteresowanie nimi w największej mierze rzutuje ich lekkość oraz solidność, ale też prostota budowania konstrukcji oraz to, iż bez trudu można osiągnąć dzięki nim potrzebny wygląd. Umożliwiają to nowoczesne techniki czyli malowanie proszkowe, które sprawia, że profile aluminiowe mogą zostać pokryte farbą o każdym kolorze na długi czas, gdyż naniesiona w ten sposób farba jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.

Kiedy poza tym sprawdzają się profile aluminiowe?

Oprócz konstrukcji składanych, profile aluminiowe są stosowane także w pozostałych dziedzinach. Doskonale zdają egzamin jako części różnego rodzaju maszyn, sprzętu sportowego lub pojazdów. Profile aluminiowe są też stosowane przez konstruktorów w wojsku, przy wznoszeniu oszklonych obiektów budowlanych, w produkcji balustrad oraz ogrodzeń, a także w przewozach drogowych. Warto również wspomnieć, że profile aluminiowe są chętnie wykorzystywane przez firmy wytwarzające sprzęt RTV i gospodarstwa domowego.

Dane:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]

Close