Projekty domów szkieletowych z drewna

Chcesz dowiedzieć się, kto wykonuje projekty domów szkieletowych? Koniecznie zajrzyj tutaj

Domy szkieletowe, jak nietrudno się domyślić, wznoszone są na szkielecie. Jest on wykonany z drewna i składa się ze bali oddzielonych nawzajem o mniej więcej pół metra. Drewno powinno zawczasu rzecz jasna zostać właściwie oporządzone – wykorzystuje się w tym celu preparaty przeciwko owadom, grzybobójcze i przeciwwilgociowe. Zazwyczaj wykorzystywanym drewnem jest świerk, który przed użyciem musi być dokładnie sezonowany i cięty ze wszystkich stron. Do szkieletu montowane są płyty, pomiędzy którymi znajdują się niepalne materiały izolacyjne – jak m. in. wata szklana. Czemu jednak dobrze postawić na projekty domów szkieletowych? O jakich rzeczach nie należy zapominać przy wyborze architekta?

Projekty domów szkieletowych – mocne strony

Ci, dla których najważniejszy będzie czas budowy, z pewnością będą cieszyć się z tego, iż projekty domów szkieletowych zapewniają jej szybkie sfinalizowanie. Zazwyczaj są one wszak budowane zaledwie w trzy miesiące, a poza fundamentami prace nie są zależne od czynników atmosferycznych. Stawiając na projekty domów szkieletowych zyskujemy także pewność, że do ogrzania obiektu będzie zbędna duża ilość energii, co razem z ich trwałością sprawia, że koszty eksploatacji będą stosunkowo niskie. Dobrze wiedzieć również o tym, iż drewniane domy szkieletowe okazują się absolutnie przyjazne dla natury.

Jaki architekt stworzy projekty domów szkieletowych?

W czasie wyboru architekta najistotniejsze będą na pewno projekty domów szkieletowych, jakie wykonał wcześniej. By sprawdzić, czy jego styl projektowania nam odpowiada, należy tylko odwiedzić jego portfolio i poznać jego wcześniej wykonane realizacje, a jeżeli przypadną nam one do gustu – skontaktować się z twórcą, celem omówienia dalszych szczegółów projektu. Nie powinniśmy zaś kierować się wyłącznie kosztami wzniesienia domu – to przecież inwestycja na wiele dekad.

Dane:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]

Close