W jakich sytuacjach niezbędne jest zastosowanie szalunków?

Chcesz nabyć szalunki Kraków? Sprawdź https://abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to nic innego, jak konstrukcja o charakterze tymczasowym, którą w zdecydowanej większości przypadków wykonuje się z desek. Może ona być wykonana też z drewnianych płyt, które zrobiono z drewna cechującego się słabszą jakością. Niektóre firmy decydują się na wykonywanie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale takie postępowanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo dokładnie tak inaczej nazywane są szalunki – powoduje, że mieszanka, która została wylana, uzyskuje wymagany kształt. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Wykorzystując szalunki, można również solidnie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, gdy wylana mieszanka ostatecznie stężeje.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszelkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje zalany odpowiednio dobranym betonem. W niektórych sytuacjach konieczne jest zastosowanie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmowane są dopiero wówczas,gdy mieszanka porządnie zwiąże. Na ogół niezbędne jest do tego od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robi się między innymi w przypadku fundamentów, betonowych kolumn ogrodzeń i sufitów z żelbetonu. Mają więc naprawdę duże zastosowanie, a budowa bez ich wykorzystania nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie moduły niezbędne są do wykonania szalowania?

Do wykonania szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Wymagane są również profesjonalne dźwigary oraz podpory. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkich rozmiarów firmy budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takim wypadku rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w dostarczaniu zakładom budowlanym mocowań, dźwigarów i sklejki.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Close