Wznoszenie budynków – o szalunkach

Kup szalunki Kraków.

Szalunki, zwane też deskowaniem, to chwilowe konstrukcje umożliwiające wznoszenie ścian budynków. Zwykle wykorzystuje się je podczas wylewania ścian betonowych – wtedy są one niezbędne do tego, żeby właściwie je ukształtować i nie dopuścić do rozlewania się kompozytu. Poza tym szalunki wykorzystuje się także podczas stawiania budynków murowanych, gdzie ich użycie pozwala na przygotowanie prześwitów na okna, drzwi i bramy. W tym wpisie wyjaśniamy, z czego wykonane są współczesne szalunki i jakim sposobem inwestorzy mogą je zdobyć.

Z jakich surowców wytworzone są szalunki?

Klasycznym rodzajem szalunków jest struktura sporządzona z mocnych sklejek zespolonych ze sobą za pomocą gwoździ albo desek drewnianych, która po zdemontowaniu może zostać wykorzystana powtórnie. Demontaż takich szalunków jest jednak pracochłonny – większa część inwestorów i wykonawców decyduje się zatem na zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – systemów przeznaczonych do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania bądź składania. Tego typu szalunki mogą być wykonane z metalu, drewna lub sklejki, a także zestawiać dwa albo trzy materiały. Zwykle jednakże wykorzystuje się sklejkę – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak topola i brzoza, a całą strukturę scalają belki, narożniki, głowice ze stali lub aluminium i łączniki.

Wypożyczenie szalunków – kto powinien skorzystać?

Podmioty na co dzień zajmujące się pracami murarskimi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku zespołów, które oferują inne usługi oraz inwestorów, którzy zamierzają planujących wznieść pojedynczy obiekt. Kupno wszystkich modułów niezbędnych do złożenia szalunku nie byłoby opłacalne . Dużo ekonomiczniejszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie szalunków.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Close