Istotne informacje o tym, co to jest mass collect. Przekonaj się!

Mass collect jest usługą, która polega na identyfikacji masowych płatności od klientów. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia organizację dużym i małym firmom.

Mass collect – korzyści z nadania klientom własnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest tak naprawdę dość prosta. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego ID. Takie działanie jest pomocne tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest znaczna ilość klientów, czyli na przykład w prywatnych gabinetach, w firmach telekomunikacyjnych, a także wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się systemy abonenckie (m.in. w klubach fitness). Należności przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie nadanie klientom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jakim sposobem zrealizowali oni przelew (tradycyjny przelew, przelew pocztowy lub przelew z karty). Wykorzystanie mass collect łączy się także z szybszym księgowaniem należności aniżeli podczas księgowania przez pracownika, a zarazem wyeliminowaniem możliwych pomyłek, jakie mogą mieć miejsce w trakcie tej czynności.

Dlaczego opłaca się skorzystać z mass collect?

Choć mass collect nie jest obecnie proponowane we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi PM Bank i mBank) warto przeanalizować możliwość jego wdrożenia w firmie, również takiej, która miesięcznie rozlicza poniżej setki dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie bieżące kontrolowanie przychodzących opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania przypomnień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co z czasem skutkuje wzrostem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Close