Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najchętniej wybieranych usług bankowych. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic zaskakującego, gdyż można zdobyć w ten sposób nawet niewielkie kwoty – w niektórych bankach najmniejsza suma kredytu gotówkowego to 500 złotych. Może on także stać się formą sfinansowania poważniejszych zakupów, bowiem najczęściej jego maksymalna kwota to nawet 100 tysięcy PLN, jednak klienci o najwyższych zarobkach – między innymi prawnicy – są w stanie pożyczyć nawet pół miliona złotych. Odsetki kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co poza tym należy o nim wiedzieć?

ABC kredytu gotówkowego

Jak można dowiedzieć się ze spotów promocyjnych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla niemal wszystkich chętnych. Wniosek, jaki przedkładamy jest szybko rozpatrywany, dzięki czemu fundusze trafiają do nas maksymalnie po tygodniu, zaś dzięki niedużym wymaganiom, mają szansę uzyskać go także klienci z niedużymi dochodami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony każdemu, bo podobnie jak przy każdym typie pożyczki, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego można przeznaczyć na dowolny cel – tak na zakup akcesoriów AGD, jak i pojazdu czy pokrycie kosztów wymarzonego urlopu.

Kredyt gotówkowy bez niebezpieczeństwa

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy pamiętać, że łatwo wtedy o błędy, których skutkiem okazują się najczęściej duże finansowe problemy. Z tego względu wybór oferty powinniśmy dokładnie przemyśleć, porównując zarówno oprocentowanie, jak i pozostałe wydatki – na przykład ubezpieczenie czy prowizję. Trafionym rozwiązaniem niewątpliwie okażą się zatem porady profesjonalnego doradcy kredytowego, który dobierze kredyt odpowiedni dla naszych zarobków, abyśmy byli w stanie spłacić go bez większych komplikacji.

Close