Jak działa internetowy kantor wymiany walut?

kantor internetowy, wymiana walut online

Jeszcze kilka lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w placówce bankowej bądź w kantorze – te ostatnie nadal działają w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednakże w błyskawicznie transformującej się rzeczywistości, ludzie pragną wymieniać waluty obce bez konieczności opuszczania domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, skutkiem tego właśnie powstały kantory online, w których jest to możliwe.

Jakie usługi oferuje kantor internetowy nie licząc przewalutowania?

Działanie kantoru online jest tak samo proste jak kantoru stacjonarnego. Nabywca loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kwotę, którą chce przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest przede wszystkim to, że transakcje można zlecać w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach pracy kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie danych pozyskiwanych z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, zwykle z minionej doby. Kolejnym i niezwykle znaczącym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te oferowane przez placówki bankowe oraz kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może zakończyć się zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready z reguły nie przekraczają 2%. Kantory internetowe oferują też kilka innych usług lubianych przez klientów, m.in. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej realizowanej w ustalonym przez użytkownika terminie albo takiej, w której klient zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, kiedy podany przez nabywcę kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Kantor online – usługa dla studentów zagranicznych oraz kredytobiorców

Kantory online to opcja dla osób doceniających komfort i dużą swobodę w dyspozycji swoimi środkami finansowymi. Używają ich także osoby zatrudnione lub studiujące za granicą oraz kredytobiorcy spłacający zobowiązania w walucie obcej. Jednakże nim zadecydujemy, aby powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację oraz poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.

Dane:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]

Close