
Dalsze informacje o sztabkach złota.
Gromadzenie pieniędzy na koncie bądź zakładanie lokat nie jest już tak zyskowne jak jeszcze kilka lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez banki, ale także i powszechniejsze zrozumienie, że nie inwestowany kapitał nie zarabia spowodowały, iż szukamy metod, które pozwolą naszym oszczędnościom przynosić po latach poboczny dochód. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większe grono sympatyków zdobywają metale inwestycyjne, a w szczególności – sztabki złota.
Czy złote sztabki to pewna lokata?
Z góry trzeba wyraźnie podkreślić, że lokata środków w złoto w sztabkach to inwestycja na kilka lat. Złoto na ogół opiera się słabszym i silniejszym zawirowaniom dostrzeganym w gospodarce, a wręcz niepewność polityczna oraz gospodarcza nieraz podnosi jego wartość. Owszem można spostrzec wahania w jego ceny, jednak badając jej historyczny wykres łatwo daje się zobaczyć, iż z czasem idzie ona w górę. Co jest tego przyczyną? Od stuleci ilość tego kruszcu obecna na rynku utrzymuje się mniej więcej bez zmian. Dawno temu był on walutą, dzisiaj jest w szerokim zakresie wykorzystywany w medycynie, przemyśle czy elektronice, jak również – wciąż na ogromną skalę – w jubilerstwie i sztuce. Pomimo, iż pozyskiwanie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go przybywać, odzyskiwanie tego kruszcu zastosowanego np. przy produkcji urządzeń elektronicznych (jak telefony komórkowe czy też piloty do TV) jest w szeregu przypadków nieopłacalny, wobec tego popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i prognozuje się, że w przyszłości ta tendencja nie powinien ulec zmianie.
Złoto w sztabkach – kogo stać na jego kupno?
Słuchając o lokacie finansów w złoto w sztabkach większość inwestorów od razu pomyśli, że to nie dla nich, z powodu duży koszt. Jednakże sztabki złota są produkowane w wielu wagach, zatem w zasadzie każdy może sobie pozwolić na inwestycję jakiejś części oszczędności w ten kruszec. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 10 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Takie niewielkie sztabki są wręcz idealnym pomysłem na upominek. Poważni inwestorzy, dysponujący większymi funduszami często kupują się na cięższe sztaby złota o wadze 100 g, 250 g, a nawet 1 kg. Wypada jednakże mieć świadomość dwóch rzeczach. Po pierwsze, wybierając większą sztabkę kupimy złoto znacznie taniej. Po drugie, nie można pociąć odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Wobec tego wskazane jest kupować sztabki złota o rozmaitej wadze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są z góry podzielone na równe sztabki.
Dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]