Szukasz nowych opcji inwestycji? Rozważ złote monety bulionowe

Chcesz zamówić monety złote? Koniecznie odwiedź ten adres.

Ludzie decydujący się na inwestycję w złoto mogą robić to na mnóstwo sposobów: kolekcjonować biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje firm związanych z rynkiem kruszców lub kupować fundusze inwestycyjne lokujące środki w sektory gospodarki związane z tym metalem szlachetnym. Inną metodą jest nabycie złota inwestycyjnego, które sprzedawane jest w postaci sztabek oraz monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – wybijane w celu inwestowania w nie środków finansowych

Złote monety kojarzą się najczęściej z monetami kolekcjonerskimi, lecz monety bulionowe, nazywane również lokacyjnymi, czy to ze złota czy z drugich metali szlachetnych, odróżniają się od nich pod paroma względami. Po pierwsze monety bulionowe są wybijane w celu inwestowania w nie środków finansowych, z tego też powodu ich nakład w danym roku nie jest limitowany, a poniekąd determinowany przez zapotrzebowanie rynku. Monety bulionowe nie są bite w kolekcjach tematycznych bądź w nawiązaniu do ważnych rocznic, stąd ich wygląd niezwykle rzadko ulega zmianie. Na ogół złote monety bulionowe emitowane przez konkretną mennicę różnią się od siebie zaledwie rokiem wybicia. Charakterystyczne jest to, iż mnóstwo monet bulionowych, mimo uważania ich za środek płatniczy, nie posiada swojego nominału podanego w walucie, a ich faktyczną wartość określa waga oraz próba wykorzystanego do ich bicia kruszcu. Zaletą monet bulionowych jest to, że są znane w każdym zakątku świata, a ich ewentualna sprzedaż jest mniej obciążona ryzykiem straty niż lokalnych monet kolekcjonerskich.

Złoto bulionowe – jakie monety kupimy w krajowych sklepach?

Najpopularniejsze pośród inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 uncji, jednak emitenci wypuszczają także monety o nominale 1/50 czy 1/2 uncji złota. Wypada wiedzieć, iż monety bulionowe emitowane są przeważnie ze złota najwyższej próby (.999), lecz np. Amerykański Gold Eagle bądź południowoafrykański Krugerrand bite są 22 karatowego złota. Gdy monety bulionowe zawierają dodatek miedzi, ma to głównie na celu wzmocnienie monety i – co za tym idzie – zmniejszenie ryzyka jej zarysowania. Takie monety z dodatkiem innych metali są proporcjonalnie cięższe, a nominał, którym są znakowane świadczy o wadze czystego złota użytego do ich wybicia.

W ofercie lokalnych brokerów złotych monet bulionowych zainteresowani ich zakupem inwestorzy bez trudu znajdą najpopularniejsze z nich, między innymi wspomniane wcześniej Krugerrandy, Pandę czy Britannię.

Dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Close