Złoto lokacyjne – czy i w jakiej formie można je zamówić online?

Sprzedaż złota - ta niezwykła oferta Cię zadziwi.

Często martwimy się o emeryturę i o przyszykowanie się na tzw. “czarną godzinę”. Stąd na ogół staramy się systematycznie odkładać wolne środki finansowe na koncie albo na lokacie w banku. W ostatnim czasie jednak ten sposób jest mało opłacalny – postępująca inflacja i słabe oprocentowanie lokat powodują, że oszczędności nie zapewniają zysku, a właściwie to z biegiem lat tracą swoją siłę nabywczą. Nie zaskakuje zatem fakt, że rośnie zainteresowanie alternatywnymi metodami inwestycji, w tym również gromadzeniem złota inwestycyjnego.

Czy produkt ze złota jest złotem inwestycyjnym?

Inwestycja w metale szlachetne polega na nabyciu ich wówczas, kiedy ich cena rynkowa jest niewysoka i ich sprzedaży, jeśli ta wartość zacznie wzrastać. Ale należy podkreślić, iż nie każdy produkt ze złota jest uznawany za kruszec inwestycyjny, zatem przykładowo gromadzenie złotych pierścionków trudno nazwać lokatą w złocie. Polskie prawo, a w szczególności ustawa o podatku od towarów i usług, dokładnie definiuje co może być złotem inwestycyjnym. Zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi jest to głównie kruszec próby co najmniej 0.995 w płytkach bądź sztabkach. Z kolei monety bulionowe ze złota muszą spełnić inne przesłanki, żeby być nazwane za złoto inwestycyjne. Muszą mieć próbę 0.900 bądź wyższą, być wybite po roku 1800 i co istotne – muszą być obowiązującym środkiem płatniczym w kraju, który je wyemitował. Monety inwestycyjne to nie numizmaty, toteż nie uznaje się ich jako okazy kolekcjonerskie. Przepisy podają jeszcze jedną kategorię złota lokacyjnego, czyli złoto reprezentowane przez papiery wartościowe.

Złoto inwestycyjne – czy można zamówić je online?

W sklepach krajowych dostawców złota inwestycyjnego bez przeszkód znaleźć można złote sztabki, jak i uznane na całym globie monety bulionowe z np. Austrii oraz USA. Zakupy można dokonywać też przez internet i nie jest to propozycja tylko dla zamożnych inwestorów. Ci mniej zamożni znajdą w internecie bardzo szeroką ofertę sprzedaży złotych monet bulionowych o wadze 1/2, 1/4 i 1/10 uncji trojańskiej, jak i złota w pojedynczych sztabkach o wadze 5, 2, i 1 g. Dostępne jest również złoto w „combibarach”, które pozwalają na odłamanie, a następnie zbycie pojedynczych płytek złota.

Dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Close