Zastosowanie filtrów kasetowych minipleat i z separatorami aluminiowymi

Kup filtry hepa h13

Przyznajmy to szczerze: stan powietrza w Polsce nie jest dobry. Pod tym kątem nasz kraj zajmuje jedną z ostatnich pozycji wśród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia emitowane są kolejne powiadomienia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM10 oraz PM2.5 i w związku z tym też nadal poszukiwane są efektywne metody, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w miejscach, gdzie utrzymanie czystości powietrza jest ogromnie ważne (przykładowo w obiektach służby zdrowia).

Filtry minipleat o klasie filtracji F7 oraz F9 – do domu oraz urzędów

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i wykorzystywane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych montowanych w biurach, budynkach mieszkalnych czy urzędach bardzo dobrze sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne typu mini-pleat, które zależnie od klasy radzą sobie z eliminacją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki znajdują się w smogu. Nie są dla nich problemem też większe zanieczyszczenia, jak spaliny, włókna lub zarodniki grzybów. Kupując filtry dokładne F7 lub F9 warto sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ocynkowaną stalową ramę, która charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia i złe warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć). Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest standardowo aluminiową siatką po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat ułożony w drobne plisy papier filtrujący wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co powoduje, iż filtry te mają znaczną żywotność. Filtry F7 i F9 występują w kilkunastu rozmiarach dopasowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie powinno się spełnić wyśrubowane normy sterylności

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są z kolei filtry o dalece wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a solidna rama, również wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wahania temperatury i wilgoć, co umożliwia sprawną filtrację w ciężkich warunkach (nawet do 80°C). Filtry tego typu instalowane są wszędzie tam, gdzie powinny być spełnione wyśrubowane normy sterylności powietrza, np. na liniach produkcyjnych w branży optycznej.

Fotografia dzięki uprzejmości marss.pl.

Dane:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46

Close