Optymalizacja stron internetowych – to się opłaca!

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Ważne jest, żeby była ona popularna wśród internautów. Lecz co zrobić, żeby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym pomocna jest optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Dzięki właściwie wykonanej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, co sprawi, że znajdzie się ona wyżej w rezultatach wyszukiwania.

Co podlega optymalizacji stron internetowych?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej tekstów i obrazów. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: szybkości wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, gdy na stronie znajdują się słowa kluczowe, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Optymalizując grafikę musimy zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu najlepszych wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis jest bardziej popularny. Gdy optymalizujesz stronę nie zapominaj o tym, że powinna być ona przyjazna dla użytkowników.

Close