Jak przygotować się na trekkingi?

Bezkonkurencyjna oferta trekkingów

Chodzenie po wysokich szczytach utożsamiamy przede wszystkim z bardzo wykwalifikowanymi wspinaczami. Jednak do trekkingów niepotrzebne są zwykle specjalistyczne kwalifikacje – w różnych pasmach poprowadzono bowiem szlaki, z którymi poradzi sobie każdy turysta – jeżeli rzecz jasna jest wyposażony w odpowiednie narzędzia, czyli kijki gwarantujące stabilność na nierównych nawierzchniach i buty z właściwą podeszwą. Na najtrudniejszych odcinkach niezbędna będzie też pomoc sprawdzonego instruktora, który pokaże, jak korzystać z dodatkowego, zapewniającego ochronę sprzętu. Kiedy więc okaże się on potrzebny? W jakich górach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Trekkingi na trudniejszych trasach

Trekkingi bywają czasem organizowane w naprawdę trudnym terenie, co sprawia, że potrzebne stają się narzędzia ułatwiające przejście trasy. Najważniejszymi wśród nich są na pewno raki, ponieważ gwarantują przyczepność nawet na ośnieżonych trasach – a na wielu górach uświadczyć je możemy także podczas skwarów. Na stromych podejściach przydatny będzie także czekan. Do obsługi tych narzędzi niezbędne są specjalistyczne umiejętności – dlatego niedoświadczeni klienci na trekkingi powinni wybrać się razem z instruktorem, bo ten powie im, jak bezpiecznie przejść szlak.

Najchętniej wybierane szlaki na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zobaczenie szczególnie interesujących miejsc na Ziemi, a te zazwyczaj okazują się nieosiągalne dla większości turystów. Najczęściej prowadzone są w najwyższych górach – krajowi górołazy często wyjeżdżają w słowackie Tatry, a poza tym do Włoch oraz na skandynawskie fiordy. Dużym uznaniem w gronie fanów trekkingu cieszy się też Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy zdobyli już jakieś umiejętności w wędrówkach po górach mają szansę natomiast udać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam między innymi u podnóża Annapurny i K2.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Close