Korty tenisowe. Co warto nich wiedzieć

Więcej w temacie kortów tenisowych Kraków na www.teniskrakow.pl.

Najlepsze korty tenisowe to obiekty zadaszone, posiadające sztuczne oświetlenie oraz całkowicie innowacyjne. Obiekt taki musi zapewniać że adepci tenisa nie doświadczą groźnych kontuzji, na które boleśnie narażone są stawy i więzadła. Wskazane, szczególnie dla żółtodziobów, jest kierowanie się na korty o powierzchni sprężystej. Rozgrywki na bardziej wymagającej nawierzchni możemy zainicjować, kiedy nabędziemy lepsze umiejętności.

Jakość kortów tenisowych wpływa na bezpieczeństwo użytkowników

Korty tenisowe są niepowtarzalną sposobnością do spędzenia wolnego popołudnia w czynny sposób. Aktywność fizyczna niebywale wpływa na zgrabną sylwetkę, jednak trzeba być świadomym tego, że czas spędzony na korcie to aktywność obligująca do posiadania dużej tężyzny fizycznej, dokładności i talentu. Pierwsze kroki na korcie mogą być problematyczne, ale pod okiem obeznanego instruktora z pewnością opanujemy podstawy tenisa ziemnego. Ryzyko pojawienia się stłuczeń zmniejszamy uczestnicząc w zmaganiach na wygodnych kortach tenisowych. Możemy także trenować na kortach zamkniętych, które przy polskich warunkach pogodowych są niezbędne.

Gra na kortach tenisowych nie musi być kosztowne

Dyscyplina ta od lat uchodzi za niezwykle elitarny. Pamiętajmy, że jest wariant użyczenia niezbędnych rakiet, zwłaszcza, że sport ten nie należy rzecz jasna do niedrogich. Więc jeśli chcemy grać wyłącznie amatorsko wybierajmy takie korty tenisowe, które dają możliwość wypożyczenia rakiet tenisowych najwyższej klasy.

Dane:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]

Close