Lubisz wyzwania? Wyprawy w góry są dla Ciebie!

wyprawy górskie, wyprawy w góry

Wiele osób spędza swój czas przemierzając górskie szlaki. Zwykle rozpoczynają od szlaków wytyczonych w polskich Tatrach, z czasem jednak już im to nie wystarcza. Szukają nowych wyzwań – ich marzeniem są wyprawy w coraz wyższe góry. Otwarte granice sprawiają, że nawet wędrówki na szczyty położone w oddalonych od naszego kraju rejonach stają się obecnie osiągalne.

Wyprawy górskie – o czym nie zapominać, planując wyprawy?

Obecnie przed miłośnikami górskich wędrówek otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc) czy nasze krajowe oraz słowackie Tatry, ale też najwyższe góry Afryki, Meksyku oraz Azji. Z pewnością dużym ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na krajowym rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Kazbek bądź Elbrus. Rzecz jasna pomoc agencji dużo usprawnia, ale jej pracownicy nie zdobędą szczytów za nas. Potrzebna jest wysoka sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać wielogodzinną wędrówkę z naprawdę ciężkim, ważącym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z dobrej jakości wyposażeniem oraz dostosowanym do warunków górskich ubiorem.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawia się biorącym udział w wyprawie?

Od wszystkich, którzy podejmują decyzję o wzięciu udziału w wyprawie wysokogórskiej – na Elbrus, bazę pod Annapurną, Pik Leninabądź Mount Everest – wymaga się pewnej praktyki w zbliżonych do tego typu wyprawach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe prawdopodobieństwo rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu oraz przemieszczania się w zespole, którego członkowie wzajemnie się zabezpieczają liną – to wymogi, które powinno się koniecznie spełnić. Nie możemy zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Znaczenie ma zatem doświadczenie pracy w grupie. W czasie wyprawy górskiej niezbędne jest pełne dostosowanie się do poleceń wydawanych przez lidera grupy.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Close