Najpiękniejsze trasy rowerowe Małopolski

Odwiedź https://tinyurl.com/29xhedsp. Znajdź najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce.

Małopolska może poszczycić się ogromną różnorodnością geograficzną przyrodniczą oraz ślicznymi pejzażami. Duże wrażenie robią w głównej mierze góry, jakich w Małopolsce nie brakuje – jednak nie jedynie. Dużo z efektownych miejsc można odwiedzić rowerem. Opisujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – trasy rowerowe / Małopolska – najpiękniejsze trasy rowerowe / Trasy oraz szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy i szlaki rowerowe w Małopolsce są bardzo zróżnicowane. Znajdziemy tu zarówno takie szlaki rowerowe, jakie są skomplikowane technicznie, jak oraz trasy fenomenalne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej jest VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Obszary są bardzo malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co umożliwia beztroską jazdę oraz podziwianie pejzaży.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie jesteśmy w stanie nie wspomnieć o trasie VeloDunajec, którą co poniektórzy nazywają wręcz wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy wiele atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, jednak prawdopodobnie najogromniejszą z nich jest wycieczka szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze pejzaże są wiekopomne!
Inną trasą rowerową, jaka należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym najbardziej znanych oraz najchętniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie naokoło Jeziora Czorsztyńskiego. Jego pozytywem – prócz ślicznych widoków (i to bez względu od pory roku) – jest świetna powierzchnia oraz mnogość atrakcji oraz bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na zakończenie nadmieńmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bo własny rowerowy wariant. Ten trakt rowerowy gwarantuje takie atrakcje jak poetyczne ruiny zamków oraz pociągająca przyroda, ale też przewyższenia i trudności techniczne na trasie.

Close