Rafting na Dunajcu – duże emocje i bliskość przyrody

Relaks na rzekach kojarzymy najczęściej ze spływami kajakowymi. To zabawa i metoda podróżowania popularna w Polsce od ponad stu lat i wciąż znajduje nowych zwolenników. W ostatnich latach doczekał się jednakże poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Daje on dużo większych wrażeń niż pływanie, a jednocześnie pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać widoki nieosiągalne dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy po Dunajcu – dla kogo?

Turyści decydujący się na rafting na Dunajcu nie mają obowiązku posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich spływów dostosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie bez wątpienia umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, uzyskana przykładowo w kajaku lub kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych eskapad. Żeby bez przeszkód stawić czoło wartkiemu nurtowi i przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej kondycji i lubić aktywne, także nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting Dunajcem – co zobaczymy?

Trudy samej przeprawy rekompensują przepiękne widoki. Rafting na Dunajcu to kapitalna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki przynależą wszak do najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo regionów naszego kraju, a nawet Europy. Rafting po Dunajcu to także znakomita alternatywa dla miłośników adrenaliny, gdyż szlak bogaty w wiele przeszkód i meandrów podaruje wiele niezapomnianych emocji.

Close