Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Więcej w temacie trekkingi Himalaje na http://tinyurl.com/y2e7m3dk

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Wpływa na to sporo elementów – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba wspomnieć również o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stanowią pole rywalizacji uznanych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się również wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz organizować go sam

Na wstępie należy zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Przyczyną komplikacji bywa także samo opracowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych czy zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w wysokich okolicach. Kolejnym atutem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z oczywistych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum albo Himalajach w Karakorum bądź Himalaje z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie oznacza to jednakże, iż te masywy są poza ich zasięgiem, bo nieraz aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Shishapangma, Everest czy Manaslu. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Close