Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Więcej na temat Kilimandżaro wyprawa na www.exploruj.pl

Wspinaczka na górskie szczyty to fantazja wielu turystów, którzy kochają nietuzinkowe wyzwania. Silnych przeżyć bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto w niej uczestniczyć?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Turystów przyciągają głównie sposobność ujrzenia obcych im zwierząt w ich naturalnym środowisku, niepowtarzalne widoki, jak również znikające już lodowce. W skład masywu wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Mawenzi, Shira i Uhuru. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymaga solidnego przygotowania – z uwagi na sporą wysokość istnieje ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, a zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest ciężkim zadaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą wyróżniać się dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią marsz przez około 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym musimy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw febris flava, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem warto też wyposażyć się w medykamenty zmniejszające niebezpieczeństwo zachorowania na malarię. Przed rozwojem choroby ochroni też właściwa profilaktyka – stosowanie preparatów odstraszających owady oraz nakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, aby uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Close