Urlop we włoskich Alpach. O trekkingach w Dolomitach

Dolomity trekking. Więcej informacji na www.exploruj.pl.

Zwolennicy czynnego spędzania wolnego czasu na pewno przebyli niemal wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju położonych w Bieszczadach, w Tatrach i w Karkonoszach. Oczywiście budzą one zachwyt, niemniej jednak osoby chętnie praktykujące ten typ sportu z czasem chcą zasmakować podekscytowania płynących z wycieczek po nieznanym zakątku świata. Dlaczego więc ograniczać się tylko do tras w polskich górach, skoro można zachwycać się cudownymi widokami we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pełne baszt skalnych, ostrych grani oraz stromych turni

Dolomity, czyli masyw górski położony w całości w Południowych Alpach Wapiennych, cechują się dużą liczbą baszt skalnych, stromych turni oraz skalistych grani, które w czasie dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swój kolor. Jest to też jedno z najurodziwszych pasm górskich Europy (jeśli nie świata!), nic więc dziwnego, że w pierwszej dekadzie XXI wieku dodano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w tym paśmie górskim występują liczne urwiska, wysokie pionowe skalne ściany i nadzwyczaj strome stoki, wyznaczono w nich także wiele łatwych szlaków, z którymi poradzi sobie zdecydowana większość osób uprawiających trekking.

W alpejskich Dolomitach spędzisz także ciekawie zimowe miesiące

Początkujących zapaleńców trekkingu niewątpliwie urzeknie przejście przez to pasmo górskie po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych zaopatrzonych w mocne liny asekuracyjne. Plan ekskursji tego rodzaju jest tak skonstruowany, żeby ich uczestnicy mieli czas na naukę zasad asekuracji, a także sposobów przemieszczania się po takim szlaku. Zaznajomieni z górami i mający wysoką sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na graniach Brenty, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla większości turystów bardzo wyczerpująca, jednak jej uczestnicy zapewne zapamiętają ją do końca życia. W Dolomitach można spędzić również w interesujący sposób zimowe miesiące, chodząc po mało spadzistych obszarach na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na Tofany czy grupę Tre Cime.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Close