Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Wyprawy górskie - sprawdź informacje o ofercie na www.exploruj.pl/wyprawy/

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, zniewalające widoki, jak również aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi zatem to, iż wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zróżnicowany poziom trudności poszczególnych tras sprawia, iż każdy – także absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopotów może jednakprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte problemy mogą stać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach warto skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób planujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te prowadzi je kwalifikowany przewodnik, nie znaczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne destynacje

Ogromną popularnością wśród zwolenników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, niemniej jednak ze względu na wysoki poziom trudności i duże koszty większość miłośników trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Dużo tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te skupiające się na osiąganiu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto polskie firmy aranżują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Close