Wyprawy trekkingowe – oferta dla zaawansowanych i początkujących

Tu znajdziesz korzystną ofertę wyjazdów trekkingowych.

Wypady w góry mają wiele form. Od powolnych spacerów po łatwych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach plasujących się wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. By wziąć udział w tych ostatnich, niezbędna jest praktyka w wędrówkach po górach (tak wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także biegłość korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek dostajemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i obcowania z dziką naturą.

Trekkingi – dobierz właściwy poziom trudności do swoich zdolności

Skala trudności jest uzależniona od obszarów, przez które biegną trekkingi. Fachowcy klasyfikują trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą te osoby, które mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do intensywnego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga lepszej kondycji oraz co najmniej minimalnego doświadczenia w górach – np. w polskich Karpatach. Trzeci stopień to wycieczki dla osób z doskonałą kondycją fizyczną, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, jak również niebojących się trudnych warunków obozowania w toku wielodniowej wędrówki.

Dokąd wyjechać na trekking?

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego rodzaju obcowania z naturą w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli natomiast idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, dużym uznaniem szczycą się bałkańskie Góry Przeklęte, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, Karpaty Wschodnie, jak również Alpy. Jednostki najbardziej zaawansowane w trekkingu mogą natomiast spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Karakorum, Himalajach czy Andach.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Close