Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Co powinieneś wiedzieć o digital painting Photoshop?

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dziesięcioleci usiłuje podążać drogą cyfrowego postępu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej czy filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego wykorzystują przeważnie profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Mając tego świadomość duży odsetek początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca sięga po popularne programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Z jakiego narzędzia do digital paintingu korzystają obecnie artyści

Jest dużo programów używanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop, który mimo iż służył głównie jako software do obróbki fotografii, w mgnieniu oka stał się podstawowym narzędzie ilustratorów i game devów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały inne podobne programy, jak np. ArtRage, Corel Painter czy Clip Paint Studio, w których dzięki wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych akwarelami, farbami olejnymi lub temperą. Malarstwo cyfrowe daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nieudanych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba przecież uzupełniać!

Malarstwo cyfrowe – lekcje pod okiem instruktora

Na ogół lekcje digital paintingu toczy się w zbliżony sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Owszem pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, niemniej jednak by właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać najważniejsze techniki stosowania pędzli i zaawansowane opcje oprogramowania, wypada wziąć udział w kursie prowadzonym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do przeróżnych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one jedynie podstawowych funkcji oprogramowania. Istotne jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z twórcą kursu.

Dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Close