Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Szukasz dobrej oferty skitur? Nie zwlekaj! Kliknij na ten link.

Większość osób wyjeżdżających w góry zimą, jedzie tam przeważnie jedynie po to, by spędzać dni na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Jednak nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz uczestniczyć w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Skitury – wycieczka po górach na nartach

Turystyka narciarska przeżywa od kilkunastu lat swój rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już trywialnego relaksu w góralskim domku i przelotnego zjazdu z popularnych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają podziwiać ich czar w trakcie stosunkowo intensywnych, lecz niezmiernie satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana wyłącznie dla obytych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Poruszanie się daleko od przygotowanych dla turystów szlaków, jest po prostu o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego też lekkich nart i butów.

Gdzie jeździ się na skitury?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie najpopularniejszymi destynacjami wśród pasjonatów skitur są bezsprzecznie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie doskonale dadzą sobie radę również średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do wypraw organizowanych na terenie Europy – na nartach można przebyć łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują wspaniałe warunki do tego typu wypraw. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal leżącego na wysokości ponad 4000 m nad poziomem morza. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z wypraw okaże się właściwa do posiadanych przez nie umiejętności, mogą zwrócić się o doradztwo instruktorów pracujących dla organizatorów skitur.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Close