Kurs górski – poruszaj się bezpiecznie po szczytach całego świata

Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej - sprawdź aktualną ofertę.

Góry bywają niebezpieczne, ale również są wspaniałe. Właściwie co kilka tygodni, a w szczególności w miesiącach, gdy wczasowicze tłumnie zjeżdżają w modne miejscowości turystyczne zlokalizowane u podnóży znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych tragicznych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego wyposażenia porwali się na wyprawę trasą powyżej ich możliwości. Dlatego entuzjastom gór chcącym przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie nie tylko z asekuracji, survivalu i używania czekanu

Najlepszą drogą, żeby pozyskać niezbędne umiejętności jest uczestnictwo w wszechstronnym kursie pod okiem profesjonalistów z każdej z najistotniejszych sfer łączących się ze wspinaczką górską, czyli przewodników górskich, ratowników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Z ich pomocą partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi prawidłowego chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, władania czekanem, przyswoją sobie reguły autoasekuracji, asekuracji oraz sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, orientacji w terenie i medycyny górskiej, które okazują się potrzebne w czasie przeróżnych niefortunnych wypadków. Szkolenie obejmuje także reguły właściwego zachowania się w trakcie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada ogromne doświadczenie jako organizator wypraw w pasma górskie całego świata. Kursy prowadzone są w plenerze (w Polsce, na Słowacji oraz w Austrii) w niewielkich grupach, które zwykle mają nie więcej niż 6 osób. Skutkiem tego zdobywanie nowej wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia wystarczająco czasu i uwagi, żeby mogli oni efektywnie opanować fundamentalną wiedzę, niezbędną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Close