Balustrady ze stali nierdzewnej – cechy i zastosowanie

Stal jest jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów, a to głównie dzięki jej właściwościom. Właściwa selekcja składników stopu sprawia, iż wytworzone z niej przedmioty są odporne na korozję, z tego powodu bez przeszkód można ich używać tam, gdzie mają kontakt z substancjami o kwaśnym odczynie, jak również przy niekorzystnych warunkach zewnętrznych. W połączeniu z jej interesującym wyglądem czyni to ze stali nierdzewnej znakomity materiał do wytwarzania fragmentów wyposażenia wnętrz i przeróżnego typu poręczy i balustrad.

Balustrady ze stali nierdzewnej – niepodatne na rdzę

Balustrady ze stali nierdzewnej cieszą się dużym powodzeniem – można zauważyć je zarówno w budynkach publicznych, jak i w prywatnych domach. Cechy tego stopu okazują się szczególnie istotne jeśli idzie o balustrady zewnętrzne. Nie rdzewieją one nawet w nader zawilgotniałym otoczeniu, tym samym nie potrzebują częstej konserwacji i na długo zatrzymują swój atrakcyjny wygląd. To dlatego świetnie współgrają z nowoczesną architekturą. Wspaniale prezentują się w towarzystwie drewnianych fasad, dekoracyjnego betonu, a nawet przeszkleń.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do saun i basenów

Stal to wspaniały budulec do wytwarzania poręczy stosowanych we wnętrzach nieruchomości – przede wszystkim tych zaprojektowanych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Ci, którzy zdecydują się na poręcze ze stali nierdzewnej docenią także ich szybkie czyszczenie, które nie wymaga wykorzystania specjalistycznych preparatów i prostotę ich pielęgnacji. Odporność na korozję sprawia dodatkowo, że z tego materiału można produkować gustowne i wytrzymałe drabinki do basenów albo poręcze do łazienek oraz saun dostosowanych do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Close